TENIS STOŁOWY

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w finale Ligi Mistrzyń!

23 lut · 20:14

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po raz piąty w historii klubu awansowały do finału Ligi Mistrzyń. W rewanżowym meczu półfinałowym podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka pokonały przed własną widownią hiszpański zespół UCAM Cartagena TM 3:0. Pierwsze spotkanie zespół z Tarnobrzega wygrał także 3:0.

Szkoleniowiec KTS chwalił swój zespół za równą postawę i wysoka formę w obu spotkaniach półfinałowych:

--:--
--:--

W pierwszym pojedynku rewanżu Fu Yu pokonała Marię Xiao 3:1. Następnie Xiaoxin Yang wygrała z Dorą Madarasz 3:0, a w ostatniej grze Elizabeta Samara zwyciężyła Silvię Erderlyi-Assis także 3:0 w setach.  Tarnobrzeski zespół podobnie jak w pierwszym meczu zagrał bez swojej liderki Han Ying, która przygotowuje się do obrony prestiżowego tytułu mistrzyni TOP16.

Zdaniem kapitan KTS Kingi Stefańskiej kluczowe znaczenie miał pierwszy pojedynek meczowy i choć inauguracyjnego seta Fu Yu przegrała do 9, to jednak w kolejnych trzech dominowała nad rywalką i wygrywała każdorazowo 11:5.

--:--
--:--

Rywalem broniącego trofeum KTS w finale będzie Metz TT. W rewanżowym spotkaniu półfinałowym drużyna z Francji pokonała w Austrii Linz AG Froschberg 3:2 i awansowała dzięki wygranej w tzw. złotym meczu 2:1. Finałowy dwumecz na przełomie marca i kwietnia. Pierwszy mecz KTS rozegra we Francji. Drużyna tarnobrzeska broni wywalczonego przed rokiem tytułu klubowych mistrzyń Europy.

Relacja: Bartłomiej Wisz

23 lutego ·  20:14